Szendőfi Balázs 75 perces természetfilmje az Magyar Alföld és az Erdélyi-medence közötti magasodó 20000 négyzetkilométeres Erdélyi-szigethegységbe vagy más néven az Erdélyi-középhegységbe (Munții Apuseni) visz el minket. Északon a Szilágyság valamint a Szamoshát, keleten az Erdélyi-medence, délen a Maros völgye, nyugaton pedig a Nagy-Alföld határolja. Tömbje 12 tagból áll, ezek a Bükk hegység, Réz-hegység, Meszes hegység, Kolozsvári-Dézsi dombság, Torockói hegység, Erdélyi érchegység, Gyalui havasok, Király-erdő, Vigyázó, Bihari hegység, Zarándi hegység és a Béli hegység. Változatos geológiájú terület.
A Hegyi zene egy NATE Este keretében nagy sikerrel bemutatott Volt egyszer egy vadvízország filmnek egyfajta folytatása, mai az Erdélyi-középhegység északi részét, a Berettyó, a Körösök és az Aranyos forrásvidékét mutatja be.
Európa egyik legváltozatosabb karsztvidékét a mai napig teljes egészében a víz formálja. Hatalmas barlangrendszerek, zsombolyok, búvópatakok és egyre fogyatkozó ősi erdők jellemzik. A vidék még mindig sok természeti értéket rejt, kiterjedt erdőségei és gyepjei számos ritka és bennszülött fajnak nyújtanak menedéket.
A film a szinte érintetlen természet szépségét állítja szembe az ember pusztításával.
A vetítés után a Pro Natura díjas természetfilmessel Szendőfi Balázzsal a film rendező-operatőr-zeneszerzőjével beszélgetünk.